Yüksel Işık

8 Ocak 1961, Tercan doğumlu. 1987’de, Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

Bir süre gazetecilik yaptı. 1991’de muhabir olarak çalışmaya başladığı Çankaya Belediyesi’nde, 1995-2001 yılları arasında Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü görevini üstlendi. Bu süre içinde, halkın gündelik hayatını kolaylaştıracak çok sayıda projenin geliştirilmesi ve uygulanmasında doğrudan rol üstlendi. Başarılı çalışmaları nedeniyle 2001’de Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 2004 yerel seçimlerinden sonra bu görevinden kendi isteğiyle ayrıldı.

O tarihten bu yana kamu hizmetinden edindiği tecrübelerden hareketle kurumsal stratejik iletişim, halkla ilişkiler, kişisel gelişim, iletişim beceri ve teknikleri, algı yönetimi, itibar yönetimi ve insan ilişkileri üzerine seminerler, konferanslar vermekte, danışmanlık yapmaktadır.

Yayınlanmış kitapları arasında Motivasyon Mucizesi, Lider Benim, İletişim Hayat Kurtarır, Algıyı Yönetmek ve İtibar Yönetimi kitapları da olmak üzere 11 kitabı bulunmaktadır.

Belediyecilik tecrübesinden hareketle yazdığı Temel Belediyecilik Sözlüğü, pek çok belediye tarafından yayınlanmıştır.

Entelektüel bilgi ve becerisini paylaşmak amacıyla çeşitli gazetelere güncel sorunlara ilişkin yazılar yazmaktadır.

https://isikyuksel.blogspot.com/


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır