HAKKIMIZDA

* Hayat Amacımız

Daha eğitimli, daha çok okuyan ve üreten bir ülke için çalışıyoruz.

* Gelecek Hayalimiz
Alanımızda Türkiye’nin en saygı duyulan kurumu olacağız.

* Değerlerimiz

 Dürüstlük

 İş Kalitesi

 Girişimcilik

 Saygı

 Yurt Sevgisi 

* İlkelerimiz

Okurlarımıza ve eğitimlerimize katılanlara "vay be!" dedirtmek.

Bilgi üreterek çevremize faydalı olmak.

Sürekli ilerleme, gelişim ve dinamizm odaklı olmak.

Her zaman sosyal sorumluluk anlayışı ile hareket etmek.

STK'lara ve bilgiye ihtiyaç duyup kaynak ayıramayanlara destek vermek.

Çevreye değer vermek.

Yenilikçi olmak.

Sistemli çalışmak.

Ülke kültürünü sahiplenip geliştirmek ve Türkçeye sahip çıkmak.

Yetenekleri keşfedip yatırım yapmak.

Bilgiye yatırım yapmak ve alıntı yaptığımızda kaynak göstermek.

Her koşulda yazar haklarını korumak ve gözetmek.

Her türlü vergisini tam ve zamanında ödemek.

Hepsinden önemlisi de, ÖNCE İNSAN ilkesiyle hareket etmek.

 

ELMA YAYINEVİ

Yayınevimiz, 1998 yılında IAT Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti. bünyesinde Academyplus Yayınevi markasıyla faaliyete başladı. Kurucu ortaklar; Ahmet Şerif İzgören, Mustafa Baştürk ve Mehmet Özaksu'dur. 2000 yılında Akademi Artı Yayıncılık Matbaacılık İç ve Dış Ticaret AŞ olarak bağımsız bir firmaya dönüştü. 2003 yılından bu yana ELMA YAYINEVİ markamızla faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Elma Yayınevi olarak Toplumsal Gelişim, İş-Yönetim, Popüler Bilim, Popüler Kültür, Ebeveyn-Çocuk ve Eğitim alanlarında kitaplar yayımlıyoruz. 2021 senesinde üç farklı başlık altında yayımladığımız kitaplarımızla farklı kurumlardan “En İyi İletişim Kitabı, “En İyi Girişimcilik Kitabı” ve “En İlham Veren İş Kitabı”dallarında ödüller aldık. 2023’te Platin Dergisi tarafından düzenlenen ve halk oylamasıyla belirlenen Yılın En İyi Yayınevi ödülünü aldık.

2006 yılında anı, yakın tarih ve biyografi alanlarındaki kitaplarımızı bir diğer markamız İZGÖREN YAYINLARI aracılığıyla okurlarımızla buluşturmaya başladık. 2010 yılında çocuklara da ulaşmak istedik ve ELMA ÇOCUK markamız ortaya çıktı. ELMA ÇOCUK markamız, Save the Children ve Avrupa Birliği gibi uluslararası kurumların projelerinde de başarıyla yer aldı. Böylelikle çocuk ve yetişkin kitaplarımızla, yayın hayatımız boyunca hem nitelikli hem de çok okunan birçok kitabı okurlarımızın beğenisine sunduk.

Yılın Çocuk Romanı dalında aldığımız, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) 2014 Jüri Özel Ödülü ve yayımlandıkları tarihten itibaren on binlerce basan kitaplarımızla da bu beğeninin geri dönüşünü aldık okurlarımızdan.

ELMA YAYINEVİ olarak kitapla, okumakla, bilimle ve eğitimle ilgili her konuda üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz ve amacımızın sadece para kazanmak olmadığını bilmek bizi günden güne daha da büyütüyor ve geliştiriyor.

 

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır