Aday Eser Başvuruları

Toplumsal Gelişim, İş-Yönetim, Anı-Araştırma, Popüler Bilim, Popüler Kültür, Eğitim, Ebeveyn-Çocuk ve Çocuk Kitapları alanlarında faaliyet gösteren yayınevimize göndereceğiniz aday eserlerin, bu konular kapsamında olması gerekmektedir. Yetişkinlere yönelik roman, şiir, öykü ve denemeler incelemeye alınmayacaktır.

·         Metinler Word formatında, A4 boyutunda ve Times New Roman-12 punto olmalıdır.

·         Kapak ve iç tasarım yayınevimizin sorumluluğundadır, yazar adaylarından bu konularda herhangi bir çalışma beklenmemektedir.

·         Kitabın bitmiş hali gönderilmelidir.

·         Gönderilen metinler akademik dilde yazılmış olmamalıdır.

·         Aday eserin kabulü halinde, metin içerisinde kullanılan görsellerin orijinal ve yüksek çözünürlükte olması, internetten alınmış ise izin belgelerinin olması ve tüm görsellerin yayınevimize ayrı bir dosya halinde gönderilmesi gerekmektedir.

·         Başvuru dosyasına yazar adayının öz geçmişini ve eserin içeriğini anlatan bir ya da iki paragraflık bir tanıtım yazısı eklenmelidir.

İnternet adresimiz üzerinden bize ulaştırılan aday eserler, içerik, anlatım, kullanılan dil, Türkçe yeterliliği ve konu özgünlüğü açısından bir ön değerlendirmeye alınmakta, uygun görülen metinler Yayın Kurulu üyelerimize iletilmektedir. Yayın Kurulu raporlarının ve Yayın Ekibimizin son kararı doğrultusunda alınan sonuç,  aday eser sahibine bildirilmektedir. Bu süre 3-4 aydır. Basımına karar verilen eserler, sonraki süreçte yayın takviminde belirlenmiş olan basım sırasına göre listeye alınacak ve yayın hazırlama süreci başlayacaktır.

Bu koşulları sağlamayan metinler ön değerlendirmeye alınmayacaktır.

Çalışmanızı bilgi@elmayayinevi.com adresimize elektronik posta ile gönderebilirsiniz.

 

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır