Evrim Funda İNKAYA HOROZ

Bilin Akademi Kurucusu

Bilin Yazılım Eğitim Sistemleri Direktörü

Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Uzmanı

Eğitmen, Profesyonel Koç

Podcaster, Yazar

 

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar yürüttüğü ticaret hayatının sonunda kendine ait şirketini devrederek, 2003 yılında BİLİN Yazılım AŞ.’de insan kaynaklarındaki görevine başladı.

 

HUMANİST© İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi’nin kalite, test ve dokümantasyon süreçleri ile birlikte, Bilin Yazılım AŞ.’nin idari işler ve insan kaynakları süreçlerini de yürüttü. Geçen süre içerisinde İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürdüğü görevinden hayalini kurduğu Bilin Akademi’yi kurmak üzere ayrıldı. 2013 yılında bir eğitim ve danışmanlık firmasında Genel Müdür olarak görev aldı. Aynı kurumda danışmanlık ve eğitmenlik görevlerini de sürdürdükten sonra 2015 yılında, Bilin Yazılım AŞ. bünyesine, Eğitim Sistemleri Direktörü olarak geri döndü ve hazırlıklarını yaptığı Bilin Akademi’yi kurdu.

 

Bilin Akademi bünyesinde tüm insan kaynakları teorileri, sistemleri, süreçleri ve tüm bu süreçlerin; HUMANİST© insan kaynakları yönetim sistemine uyarlanması ve dijitalleştirilmesi konularında eğitimler veren E. Funda İnkaya Horoz, bunun yanı sıra; çalışan davranışları, takım dinamikleri ve liderlik konularında; profesyonel ve takım koçluğu araçları ile kendi tasarladığı içerikleri entegre ederek, çalışan gelişimi üzerine eğitimler vermekte, atölye çalışmaları, bireysel, takım, grup koçlukları ve kariyer danışmanlığı da yapmaktadır.

 

Özellikle insan kaynakları mesleğine gönül veren genç nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak amacı ile; insan kaynakları teorileri, bu teorilerin ülkemizdeki uyarlamaları, dijital dünyaya nasıl uygulanacağı, bu uyarlamaların çalışan davranışları üzerine etkileri ve olumsuz etkilerin nasıl azaltılabileceği, Türkiye’deki insan kaynakları uygulamaları ve aralarındaki farkları kapsayan, aynı zamanda kişisel gelişim eğitim ve koçluk çalışmalarını da dahil ettiği «Danışman Yetiştirme Programları»  hazırlamakta, eğitimlerini düzenlemekte ve mezun ettiği gençlerin istihdamını sağlamaktadır.

 

Endüstri ve Örgüt Psikolojisi yüksek lisans tezinde, Algılanan Kişi - Çevre Uyum Ölçeği’ni Türkçeye Uyarlama Çalışması’nda; çalışanların işe, organizasyona, çalıştığı iş arkadaşlarına ve yöneticisine uyumunu ve bu uyumun çalışan ve organizasyon üzerindeki sonuçlarını inceleyen ve İnsan Kaynakları Başucu Kitapları Serisinin “Meraklısına Organizasyon Yönetimi” ve “Meraklısına Performans Yönetimi” kitaplarının yazarlarından olan E. Funda İnkaya Horoz; insan kaynakları süreçlerinin sistem, süreç ve psikolojik açıdan yapılanması ve dijitalleştirilmesi alanında kazandığı deneyimini çeşitli üniversitelerde, çeşitli seminerler, canlı yayınlarda ve Bilin Akademi Youtube kanalında aktarmaktadır.

 

30 yıla yakın iş hayatı ve uzmanlık alanlarına yönelik deneyimini, kendisine ait www.fundainkaya.com adlı blogunda ve Meraklısına İnsan Kaynakları adlı podcast yayınları ile de Spotify ve Apple’da dinleyenleri ile paylaşmaktadır.

www.fundainkaya.com


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır