Dr. D. Zafer İNKAYA

1960 İstanbul doğumludur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

1977’de İstanbul’da Robert Kolej’den mezun olduktan sonra 1981’de Ankara’da ODTÜ Bilgisayar mühendisliği bölümünden mühendislik, 1984’te ODTÜ İşletme Bölümünden MBA, 2000 yılında da  İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünden İnsan Kaynakları Alanındaki doktora tezi ile doktora derecelerine hak kazanmıştır.

İş hayatına 1978 yılında üniversite yıllarında pazarlama sorumlusu olarak başlayan Zafer İnkaya, 1981 yılında mühendislik derecesini aldıktan hemen sonra yüksek lisans eğitimi ile birlikte 1982 yılı başında PriceWaterhouse şirketinde Bilgi Sistemleri Yönetim Danışmanı olarak işe başlamıştır.

1985 yılında arkadaşları ile kurduğu bilgisayar sistemleri temsilcilik ve pazarlama şirketinden 1990 yılında ayrılarak halen kurucu ortak olarak çalışmalarını devam ettiği  Bilin Yazılım ve Bilişm Danışmanlığı A.Ş. şirketini kurmuştur.

Çalışma hayatı boyunca uygulama yazılımları tasarlayıp geliştirdiği alanlarda derinlemesine uzmanlaşmayı bir gereklilik olarak gören Zafer İnkaya, 1992 yılında ilk olarak LaFarge Türkiye için tasarlayıp geliştirdiği uçtan uca İnsan Kaynakları süreçlerini içeren HUMANIST İnsan Kaynakları Yönetim sistemi adlı yazılım ailesinin işlevselliğini sürekli zenginleştirerek Türkiye’nin en bilinen saygın şirketler ve şirket topluluklarında, uluslararası şirketlerin Türkiye kuruluşlarında ve 21 banka bünyesinde başarı ile uygulamaya alınmasını sağlamış ve bu tarih itibarı ile de bu yönde çalışmalarını devam ettirmektedir.

www.bilin.com


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır